نون خالی با یک برگ پیازچه

امروز عصر، همسرم یه خوردنی خوشمزه درست کرد، نون، پنیر، گردو، ریحان و شاهی.

نون و پنیر و سبزی

همونطور که در تصاویر می بینید سبزیش خیلی تازه و سر حاله؛ چون فقط چند دقیقه قبل از خورده شدن، از گلدان های حاوی سبزی چیده شده. سه تا از گلدان های خانه ی ما مخصوص سبزی هاست، ریحان، شاهی و تربچه.

نون و پنیر و سبزی

یادمه بچه تر که بودم، احتمالا زمانی که راهنمایی میرفتم، یعنی همون سه سال اول متوسطه ی امروزی ها، یک گلدان داشتم که توش پیازچه کاشته بودم. بذر پیازچه رو نکاشته بودم، یکی از پیازهایی که سبز شده بود رو گذاشته بودم توی آب تا ریشه کنه و بعد تو گلدون کاشته بودم.

به گلدانم خیلی رسیدگی میکردم و تا جایی که یادمه تقریبا یک روز درمیون یک برگ از پیازچه میکندم، میزاشتم لای نون و میخوردم. نون خالی با یک برگ پیازچه. بسیار لذت بخش بود، درست مثل همین امروز. چیزی که آدم خودش میکاره یه مزه ی دیگه میده.

نون و پنیر و سبزی

دوران دبیرستان توی باغچه ی خونمون کلی سبزی کاشته بودم، بیشترش نعنا بود و تقریبا نصف باغچه رو تصاحب کرده بود. زمان زیادی در روز به باغچه رسیدگی میکردم، هم به سبزیجات و هم به درخت ها. نون و پنیر و سبزی امروز این خاطراتم که توشون سبزی بود رو برام زنده کرد.

 1. حوریه جعفری

  خرداد ۵, ۱۳۹۳ at ۱:۱۶ ب.ظ

  اتفاقا من هم دقیقا در دوره ی راهنمایی اولین گیاه خودم رو کاشتم!
  یادم هست در کتاب حرفه و فن درسی داشتیم درباره ی کشاورزی و رسیدن به محصول. یادم هست سه مرحله داشت: کاشت، داشت، برداشت.
  من بعد از رسیدن به این درس یک قوطی مستطیل شکل فلزی برداشتم، داخلش را از خاک باغچه پر کردم، آن یک ذره قوطی را کرت بندی کردم و داخلش را با بذر های شاهی و تربچه پر کردم. بقیه ی بذر ها را هم در باغچه کاشتم.
  لذتی داشت!

 2. هاجر

  خرداد ۵, ۱۳۹۳ at ۱۱:۵۳ ب.ظ

  سلام خوردنی سالمی بود.

 3. جابر اکبری

  شهریور ۲۸, ۱۳۹۳ at ۶:۲۵ ب.ظ

  یاد شعر نون و پنیر و سبزی با صدای داریوش و ابی افتادم 🙂 یادش بخیر

  ولی واقعا زندگی شهری مارو از چه چیزایی درو کرده داشتن ییه خونه ویلایی با حیاطی پر از درخت و ده ها گل و گیاه استخر و آبنما و آلاچیق و… یکی از آرزوهام شده 🙂

دیدگاه ها بسته شده است